na web od Gabči ořez.jpg
NITRA DUOCACIB 23 - 24. 2.

Dámská jízda s Erikou a Haničkou. Naprosto šílená cesta, šílené auto a poněkud šílené zmatky. Fery 2 x CAC, 1 x Res CACIB, 1 x CACIB, 1 x BOS, Capík 2 x V2 za Knottelitten Vizit Norway.
Glogow

milá výstava, super výsledky :-) Fery přes svůj šílený temperament CWC, BOS, BIS working terrier. Díky Adélce a Erice za společnost :-)
Viničné club show 16. 3.

Neuvěřitelný úspěch naší chovatelské stanice. Drake Via Heraltisz VP 1, Cape Canaveral Via Heraltisz Ex 1, CAJC, CC, 2 BIS junior, Aféra Via Heraltisz CAC, 1 místo v párech a druhá nejlepší chovatelská stanice. Domů jsme přivezli 3 poháry a 2 medaile, plus jednu Haniččinu medaili za Dítě a pes.
A navíc jsme celý víkend strávili v milé společnosti rodiny Adélky z CHS Admiko, spousta psů, koní, přírody, zážitků. Děkujeme převelice :-)
Krásný posudek od paní Tiché, která je největším znalcem teriérů v ČR byl nádhernou třešničkou na dortu našeho úspěchu. Ferinka obdržela CAC a ukončila tak potřebnou sbírku pro přiznání titulu Český šampion. Mám velkou radost, že Fery boduje mimo jiné svým temperamentem, který mě ( a zvířatům na naší farmě ) připravuje často horké chvilky :-) Děkuji ostatním chovatelům za výstavu prožitou v příjemné atmosféře :-)
Fery Brno 2013.jpg
Na klubové výstavě si Fery vyběhala Res CAC a v závěrečkách se svým synem Capíkem 3. místo v párech. Na CACIB výstavě druhý den opět Res CAC. Výprava to byla velmi dobrodružná, do Nitry jsem jela s týmem z CHS Admiko, navštívili jsme moc milou rodinu, která nás pohostila výborným slovenským jídlem a pitím, moji psi si odnesli moc pěkné ohodnocení a v sobotu jsem se po 10 hodinách svízelné cesty dostala domů. Bohužel musím konstatovat, že nálada na výstavišti byla oba dny dost podivná, pro mě až strašná. To jak chovatelé ventilují své vzájemné nesympatie a následně to obrací proti rozhodčím, psům a jiným chovatelům a majitelům psů mi  přišlo nedůstojné, zaslepené, smutné. Je mi líto že musím zkonstatovat, že jsem byla opravdu ráda, že jsem se nedělní výstavy už neúčastnila...
Fery Nitra.jpg
Páry Nitra.jpg
Ferinka se necelé tři měsíce po porodu poprvé ukázala v neuvěřitelné konkurenci 122 JRT a přesněji v otevřené třídě s 15 přihlášenými fenami. Na předvádění jsme vinou vlastní i jiných zmastily co se dalo a jen o chlup projely CACe. Takže V2, Res CAC, no taky dobrý ne?
Odpoledne měl svojí výstavní premiéru Capík, který dělal společnost Haničce v kategorii Dítě a pes. Všeobecné nadšení a smích, až nám tekly slzy, no super zážitek :-)
Děkuji organizátorům za krásnou výstavu a trimovací kurz, všem za milou společnost, holkám co fotily za dokumentaci a Adélce s Mirunkou za odvoz a ještě přepravu na noru.
Fery na Konopišti.jpg
Fery na Konopišti5.jpg
Fery na Konopišti6.jpg
Hanička na Konopišti.jpg
Hanička na Konopišti5.jpg
Hanička na Konopišti6.jpg
Nejdřív jsem si od mého muže vyslechla komentář, že bych se na ty výstavy už měla vys... protože jak už bývá tradicí, před odjezdem se rozbilo auto. Tentokrát upadl výfuk. V servise už jsou na mé " nutné" rychloopravy zvyklí a tak jsme v týmu Já, Erika, sousedka Terezka a 4 psi vyrazili totálně zmrzlé do Brna. Bylo -22 stupňů a tak se ani panu rozhodčímu nikam nechtělo, čekali jsme na něj opravdu dlouho. Ale vyplatilo se to :-) Fery vybojovala CAC a posléze Res. CACIB. Porazila jí její moc krásná polosestra Erin.
A tímto prozatím si dáváme výstavní pauzu a čekáme na hárání a štěňátka:-)
Klasická zimní panika že nikam neodjedem kvůli sněhu. Díky moc a moc Hlineckým technickým službám, které mé auto pozpátku zapřažené za kouli přetáhly traktorem po poli a díky tomu jsme jak já tak Erika mohly vyrazit vstříc krásným úspěchům. V konkurenci 7 fen jsem si nedělala ambice, ale o to větší byla moje radost, když po hoooodně dlouhém rozhodování obdržela CAC právě Fery. Moc si tohoto vítězství vážím, druhá skončila překrásná Ferinky polosestra Erin Blue Lemon a třetí fenka z Rags Puma.
Eriky fenky obě také vyhrály svou třídu, takže naše auto jsme pojmenovaly Olympijské a domů odjely náležitě nadmuté.
Ještě díky všem od JRT kteří zajistili moc fajn atmosféru, moc pěkně jsem si pokecala, poňuchňala štěňátka a bylo to celé moc prýma :-)
VVV, aneb velký výstavní víkend:-) Tradiční technické problémy s autem jsem naštěstí pořešila a tak hurá do světa.
V sobotu jsme s Erikou cestovaly do Polska, kde se nám zcela naplnila vize ideálního psího výletu. Počasí přálo, výstaviště přímo u polních cest, takže vyžití pro psíky krásné, organizace výborná, výsledky ještě lepší: Rubinka pobrala vše co v plemeni lze získat, včetně BOBa a Fery CWC a BOS.
Na neděli jsem si zchrupla dvě hodinky, povyzvedávala jsem spoluestující z Ostravy a Neratovic různě po trase a tradá do Rakouského Welsu. Při otevření katalogu mě přešel humor, protože ve fenách se sešla naprosto neuvěřitelně kvalitní konkurence, samé australačky, bylo opravdu na co koukat. Fery obdržela V3 a jsem s tímto výsledkem moc spokojená :-)
Děkuji všem spolucestujícím za společnost, partě od JRT že mě totálně kaput spící na výstavišti nenechají prospat našich 5 minut slávy a hlavně Ročárkovým za zapůjčení navigace, bez které bych asi ještě teď bloudila po Welsu :-)
S Erikou a Markétou jsme zase jednou vyrazily za hranice všedních dnů. Nemusela jsem řídit, příjemná změna :-) Fery ovšem naší dobrou náladu nesdílela. Něčím jsme jí k smrti urazily a tak se nechtěla předvádět. I tak se panu rozhodčímu líbila a obdržela V1 CAC a ukončila tím slovenský Junioršampionát. Jupíííííí
Ferinka se konečně dostavila na výstavu v Čechách, aby byla uchovněná, takže výsledek je - plnochrupá ( včetně M3 ), 30 cm vysoká ( ach ty naše haksničky )a Výborná 2. v konkurenci 4 fenek.
Pěkně jsme si popovídaly s Martinou a Robertem a pohladily malé Waltříky přes bříško:-)
Fery české budějovice.jpg
V úmorném vedru jsme ozkoušely nové místo pro výstavu a vzhledem k otevřenému a nezastíněnému závodišti jsme byly rádi, že posuzovánín pěkně odsýpalo. Fery vyhrála svůj druhý CAJC a tak jsme měla velikou radost. Navíc jsem se stihla včas dostat do Pardubic a vidět miláčka Márpíčka s páníčky Míšou a Míšou a to mi udělalo velikou radost. Márpíček se má skvěle, má psí kámoše a milující rodinu. Co víc si přát?  Snad jen aby mě automobilová důchodkyně Šedivka opět nevypekla a nešla jsem domů pěšky
Fery Bratislava srpen 2011.jpg
Fery Bratislava 2011 2.jpg
Fery 21.8.11 2.jpg
Fery 21.8.11.jpg
Márpík 21.8.11.jpg
Na první výstavě jsme si zkusily ve třídě dorostu zajet do Brna. Posuzování bylo hlavně pro naprostou nesrozumitelnost překladů z ukrajinštiny a organizace dost zmatené. Ferinka se líbila, až na to že se panu rozhodčímu zdála velká a  tak si odnesla VN 3 a moc hezký posudek. Vystaven byl také miláček Márpík, kterého jsem s oběma páníčky moc ráda viděla a který je moc moc milý a každého si svou povahou musí získat.
1
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one